Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

БОЮСЯ НАРОДЖУВАТИ! ПРОСТІ СПОСОБИ ПОЛЕГШИТИ ПОЛОГИ

Чому пологи такі болючі і як зменшити біль під час пологів, не вдаючись до ліків?

Причин болю під час пологів існує багато:

Чи правда, що знеболювання пологів шкодить дитині?

Ні, знеболювальні засоби, що застосовуються у стаціонарах, безпечні для плоду. Мало того, вони не шкідливо впливають на лактацію і протягом післяпологового періоду.

До медикаментозного знеболювання пологів застосовують такі вимоги:

Чи можна знеболити пологи без ліків? Безумовно, знизити болючі відчуття можна. Але будь-яке знеболювання пологів має проводитися лише за згодою жінки!

Зменшити біль під час пологів допоможуть прості немедикаментозні методи:

На думку експертної групи ВООЗ, «У процесі пологів породілля вибирає те положення тіла, яке для неї зручне. Оптимальна позиція зменшує тривалість пологів, сприятливо позначається на стані плода, знижує частоту дистоції та необхідність родостимуляції» (дистоція – важкі пологи, викликані наявністю аномалій у плода чи матері: великий плід або неправильне передлежання, вузький таз матері, слабке скорочення м’язів шийки матки).

І родозбудження, і знеболювання деякі сприймають як неприродні пологи і часом відмовляються. Але ж основна мета надання допомоги жінці під час пологів – убезпечити її та дитину за мінімального втручання у фізіологічний процес. Тому медичним працівникам потрібно бути терплячими та переконливо пояснювати породіллі, що відбувається і що від неї вимагається.

До речі, оптимальним сьогодні є проведення нормальних пологів в умовах акушерського стаціонару із забезпеченням права породіллі залучення близьких до підтримки її під час пологів та проінформованість.

Про що заздалегідь має бути проінформована породілля?

Кожна жінка повинна бути проінформована про переваги та недоліки всіх запропонованих процедур. Вона повинна знати про можливі способи ведення пологів і те, що вона може відмовитись від лікування.

Партнерські пологи: про що говорять дослідження

Доведено, що присутність близької людини під час пологів позитивно впливає не лише на матір, а й на малюка: знижується кількість новонароджених із низькою оцінкою за шкалою Апгар, а також переведених у відділення інтенсивної терапії.

Постійна підтримка була більш ефективною, якщо надавалася будь-ким, крім медперсоналу, (наприклад, чоловіком) і з початку пологів.

15 досліджень за участю 12 791 жінки показали, що у породіль, які отримували постійну підтримку (одна породілля – одна акушерка), відзначалася більш висока ймовірність природних пологів, рідше виникала потреба в знеболюванні, і процес пологів сприймався більш позитивно.

Як попередити ускладнення під час пологів?

Перед пологами майбутні батьки можуть пройти психопрофілактичну підготовку, відвідати заняття аутотренінгу, освоїти спеціальні фізичні вправи, дихальну гімнастику.

При необхідності проводяться додаткові заходи (наприклад, голкорефлексотерапія).

Особлива увага – вагітним із групи ризику (це визначають ще у жіночій консультації). До таких відносяться юні та зрілі першородні, а також жінки, які мають:

За визначенням ВООЗ, нормальні пологи – це «пологи, які починаються спонтанно у жінок групи низького ризику на початку пологів та залишаються такими протягом усіх пологів; дитина народжується спонтанно в головному передлежанні при терміні вагітності від 37 до 42 повних тижнів і після пологів мати і дитина перебувають у хорошому стані».

Exit mobile version