Відпочинок з малюком на березі водойми. Частина 2

Відпочинок з малюком на березі водойми.

Оптимальна температура води для відпочинку з дітьми – 20-25 градусів. Заходити у водойму слід поступово, щоб малюк не зазнав шоку від зміни зовнішнього середовища. Рекомендується спочатку намочити ручки і ніжки, потім розтерти спину з грудьми і лише потім занурюватися.

Важливо не купатися з голодним або, навпаки, переповненим шлунком. Інтервал між серйозним прийомом їжі і плаванням повинен становити від 0,5 до 1,5 годин.

Якщо дитині ще не виповнилося трьох років, перша водна процедура повинна бути не більше 3 хвилин. Надалі час можна збільшувати до 10 хвилин для дошкільнят, 15 хвилин для учнів молодших класів і 20 хвилин для тінейджерів.

Після купання маленького туриста слід ретельно розтерти рушником і переодягнути в чисту суху білизну. Вдома крихту потрібно обмити в душі.

Що має знати дитина перед відвідуванням пляжу

Обов’язково навчіть малюка відпочивати на воді, перевернувшись на спину. Розкажіть як поводитися в непередбачених ситуаціях.

Бігаючи по берегу, слід завжди дивитися під ноги.

Категорично забороняється піднімати скло або шприци.

Не можна купатися без дозволу батьків.

Дуже небезпечно запливати на глибину навіть з надувним кругом або матрацом.

Ні в якому разі не дозволяється кричати «тону» заради пустощів.

Забороняється стрибати з містків, каменів і тарзанок в воду. Навіть якщо вчора в даному місці було абсолютно безпечно, не факт що за ніч штормом не принесло якийсь корч або щось подібне.

Небезпечно сидіти на бортику човна або стрибати з нього в воду.

Якщо ковтати рідину з водойми можна захворіти.

Батькам слід пам’ятати, що потопає дитина рідко кличе на допомогу. Зазвичай він намагається перевернутися на спину, витягаючи голову і намагаючись вхопити ротом повітря. Тому вкрай важливо уважно стежити за малолітніми плавцями під час купання. Найкраще, а з маленькими дітьми – необхідно, стояти поруч.

Коли біда все-таки трапилася і малюк тоне, слід чітко виконати наступні дії:

Голосно покликати на допомогу будь-якого дорослого. Люди навколо повинні розуміти що відбувається.

Не чекаючи їх підтримки плисти до потопаючого.

Зайти до дитини ззаду, щов потопаючий не оглушив вас руками або ногами. У стані афекту навіть маленькі діти можуть вдарити дорослого до втрати свідомості.

Підхопити потопаючого за голову і повертатися до берега.

Якщо на суші з’ясується, що малюк не дихає, попросити навколишніх викликати швидку допомогу і надати йому першу допомогу:

Видаліть з рота і носа мул з піском.

Покладіть дитину животом на своє коліно, опустивши головою вниз. Кілька разів підніміть ногу разом з малюком і різко стряхніть.

Якщо після цього не стало краще, робіть штучне дихання.

Коли після перебування на сонці дитина скаржиться на головний біль, нудоту, можливо, невисоку температуру, зверніться до лікаря. Ймовірно це сонячний чи тепловий удар. До того моменту, поки ви потрапите до лікаря, покладіть дитину в кімнату, оберніть у вологий рушник, зробіть компрес. Ноги підійміть, підстеливши під них валик. Обов’язково напоїть карапуза водою. У будь-якому разі, не направляйте кондиціонер прямо на дитину.

Від опіків відмінно допомагають аптечні засоби на основі пантенола. Якщо його немає під рукою, можна скористатися звичайною сметаною. У разі появи пухирів або ознак інфікування звертайтеся до педіатра.

При судомах в литкового м’яза потягніть своєю рукою носок ноги малюка вгору, якщо звело плечі, допоможе інтенсивне стискання і разжимание долонь в кулак.

Бажаємо вам приємного і, головне, безпечного відпочинку!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...