Будьте пильні: небезпечні тижні вагітності

Вагітні матері, як правило, турбуються про здоров’я майбутньої дитини. Особливо, якщо це перша вагітність, коли жінка ще не знає, що робити. Ризик ускладнень під час вагітності є частим явищем. Але це не означає, що мама повинна не спати вночі через переживання. Краще піклуватися про своє здоров’я уважніше та точно знати, що варте ваших хвилювань, а що ні.

Протягом дев’яти місяців вагітності дійсно бувають тижні, коли ризик викидня і переривання вагітності збільшується.

НЕБЕЗПЕЧНІ ТИЖНІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ

Перший критичний момент становить 2-4 тиждень вагітності. У цей час плодове яйце кріпиться до матки. Якщо жінка має проблеми з маткою (міоми, патології, рубці), може відбутися викидень. Загроза викидня існує, якщо плід має хромосомні аномалії.

У першому триместрі вагітності існує ще один небезпечний період – 8-12 тиждень. У цей час плацента активно росте та розвивається. Якщо ж у цей час виникають будь-які відхилення, гормональний збій, плацента не росте і плід помирає.

НЕБЕЗПЕЧНІ ТИЖНІ ДРУГОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ

У другому триместрі вагітності є небезпечний період з 18 до 22 тиждень. У цей час матка активно росте та якщо виникають будь-які відхилення (інфекційні захворювання, неправильне розміщення плаценти), виникає загроза викидня. У цей період гінекологи призначають УЗД для передчасного виявлення проблеми та відповідного лікування.

НЕБЕЗПЕЧНІ ТИЖНІ В ТРЕТЬОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ

У третьому триместрі вагітності існує небезпечний період з 28 по 32 тиждень вагітності під час яких лікар призначає УЗД. Під час огляду лікар ретельно аналізує та вивчає плаценту. Вона може відшаруватись або мати порушення в цілісності. Це загрожує гестозом, смертю плоду або передчасними пологами. Недоношена дитина, що народилася в цей період, потребує особливої уваги та турботи.

Але не турбуйтеся про це заздалегідь! Попереджений – означає озброєний. Тепер ви будете знати напевно, що всі огляди, тести та аналізи призначаються лікарем не випадково. Так що не забувайте слідувати всім рекомендаціям лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *